Jak se zbavit stresu před závody

Jak se zbavit stresu před závody

Je mi 30 a vzpírám přes 10 let. Baví mě to a jsem úspěšný. Mám medaile, poháry, stávám na stupních vítězů, tak přece musím být dobrý. Akorát už mi to nejde tak snadno jako dřív. Tím, že na závody přijíždím často jako favorit, jsem víc na očích a víc se ode mne očekává. 

To je ubíjející a stojí mě to spoustu sil. Namísto toho, abych se soustředil sám na sebe a na výkon, honí se mi hlavou, co tomu řeknou lidi, pokud to železo nezvednu. Co se stane, když se mi nebude dařit a nebudu na bedně. 

Trénuju, makám, ale výkony tomu neodpovídají. Do posilovny už jsem se skoro nastěhoval a stejně nic moc. Mluvil jsem o tom s trenérem, on mi řekl, že je to v hlavě, ne ve svalech a poslal mě na akci NLP.

Moc jsem si od akce nesliboval, ale byla super. Nemusel jsem nikomu vyprávět, co se mi honí hlavou a přesto se mi urovnaly myšlenky a cítil jsem se podstatně líp. Zjistil jsem, co mám dělat pro to, abych se při závodech odpojil od okolního světa a soustředil se jen na sebe a svůj výkon. Když jsem to při dalších závodech poprvé použil v praxi, povedlo se mi zlepšit svůj osobní rekord a závody jsem si zase po letech pořádně užil.

Sdílet